91 422 92 92 ul. Duńska 98, Szczecin

Świat ekspresów do kawy jest bogaty i ma wiele do zaoferowania. Nie trzeba być kawoszem, aby czerpać korzyści z dobrego ekspresu do kawy! Sprawdźcie w jaki sposób możecie wykorzystać niektóre ekspresy do kawy!

  • Ekspresy przelewowe to ekspresy, do których niezbędna jest nam zmielona kawa. Zawierają filtr, który zatrzymuje fusy. Zależnie od modelu, filtr może być jednorazowy lub stały, wymagający dokładnego czyszczenia po każdym zaparzeniu kawy. Niewątpliwą zaletą jest dzbanek, dzięki któremu możemy jednorazowo przygotować więcej kawy – dla innych domowników lub gości. Można wykorzystać go także do parzenia herbaty i ziół.
  • Kawiarka pozwala na przygotowanie kawy pod niskim ciśnieniem. Wymaga poświęcenia nieco większej ilości czasu, a także użycia zmielonej kawy.
  • Ekspresy kolbowe są dla osób lubiących spędzić nieco czasu w trakcie przygotowywania kawy. Kawa z takiego ekspresu musi zostać dokładnie odmierzona, a następnie sprasowana – tylko dzięki temu zaparzymy ją odpowiednio. Po każdej zaparzonej kawie należy dokładnie umyć sitko z fusów.
  • Ekspresy kapsułkowe są łatwe w obsłudze i pozwalają na przygotowanie kawy szybko, a niektóre z modeli umożliwiają zrobienie herbaty i gorącej czekolady. Wystarczy kupić odpowiednie kapsułki! Plusem tej metody jest różnorodność smaków kawy i łatwe utrzymanie ekspresu w czystości. Podobne ekspresy to ekspresy saszetkowe, tylko w nich kawa znajduje się w hermetycznie pakowanych saszetkach.
  • Ciśnieniowe ekspresy automatyczne to najszerszy zakres ekspresów. Możliwości zależą jedynie od naszej wyobraźni i zasobów portfela! Nowoczesne modele pozwalają na zaprogramowanie własnych proporcji kawy, temperatury parzenia, a także umożliwiają wykonanie np. latte macchiato. Większość automatycznych ekspresów do kawy posiada wbudowany młynek do mielenia, co pozwala cieszyć się lepszym aromatem i smakiem kawy.

Pamiętajcie, że w Astrade zajmujemy się nie tylko serwisem i naprawą ekspresów do kawy, ale również ich sprzedażą!