91 422 92 92 ul. Duńska 98, Szczecin

Coraz wyższa temperatura za oknem oznacza tylko jedno – mrożoną kawę! Zastanawiacie się jak łatwo i szybko przyrządzić pyszną kawę na zimno? Podpowiadamy co będzie Wam do tego potrzebne!

Na pewno punktem numer jeden jest kawa. Przygotuj więc filiżankę ulubionego rodzaju kawy i zostaw ją do wystygnięcia. Kolejnym elementem jest zimna, przefiltrowana woda i lód.

Lubisz urozmaicenie? Przygotuj schłodzone mleko, małą puszkę mleka skondensowanego lub mleko kokosowe. Jako dodatki polecamy waniliowe pianki, startą czekoladę, bitą śmietanę, a także owoce (możecie je włożyć na noc do zamrażalki!), lody i syropy, np. karmelowy lub czekoladowy.

Teraz wystarczy połączyć wybrane przez Ciebie składniki. Polecamy w tym celu skorzystać z shakera, który doda mrożonej kawie pięknej pianki. Jak to zrobić? Możesz przykładowo wlać do shakera filiżankę przestudzonej kawy, pół szklanki mleka i odrobinę syropu karmelowego. Do szklanki wypełnionej lodem wlej wymieszaną kawę, udekoruj lodami waniliowymi, a na wierzchu dodaj odrobinę bitej śmietany i startej czekolady.

Gwarantujemy, że tak zrobiona mrożona kawa nie tylko ochłodzi Cię w ciepłe popołudnie, ale również orzeźwi z samego rana! Masz ulubiony przepis na mrożoną kawę? Podziel się nim z innymi w komentarzach na naszym profilu na portalu Facebook!