91 422 92 92 ul. Duńska 98, Szczecin

Codzienna radość z kawy? Jesteśmy na tak! Ale warunkiem koniecznym, aby móc cieszyć się tym napojem, jest sprawny ekspres do kawy. Nie czekaj aż ten się zepsuje! Sprawdź co jaki czas należy poddać ekspres profesjonalnej konserwacji oraz w jaki sposób o niego dobrze zadbać!

Żeby ekspres prawidłowo działał, a gotowa kawa zawsze była świeża i aromatyczna, warto raz w roku zdecydować się na przegląd oraz konserwację ekspresu. W przypadku kawiarni i mocno eksploatowanych ekspresów, okres ten może być krótszy i wynosić maksymalnie 3 miesiące!

W Astrade konserwację ekspresu do kawy przeprowadzamy kompleksowo.

Najpierw zajmujemy się dokładnym czyszczeniem ekspresu od środka, czyli jego odkamienieniem oraz odtłuszczeniem. Przykładamy również dużą uwagę do wyczyszczenia spieniacza do mleka.

Po zlikwidowaniu wszelkich osadów i tłustych elementów oraz pozbyciu się kamienia, nadchodzi czas na sprawdzenie uszczelek i innych elementów bloku zaparzającego, które zużywają się z biegiem czasu. Uszczelki wymienimy na nowe!

Następnie zajmujemy się smarowaniem zaparzacza, aby wszystko dobrze działało… i gotowe. Ekspres do kawy jak nowy! A jaka znakomita kawa!