91 422 92 92 ul. Duńska 98, Szczecin

Dobrej jakości ekspres do kawy pozwala cieszyć się naszym ulubionym napojem każdego dnia. Jak należy o niego dbać, aby ekspres służył nam przez długi czas bez usterek?

Codzienne czyszczenie to kluczowy element. Wliczamy w to oczywiście przecieranie ekspresu z wierzchu, ale przede wszystkim chodzi tu o regularne opróżnianie pojemnika na fusy i mycie zbiornika na wodę.

Jeśli ekspres posiada funkcję czyszczenia wewnętrznego – korzystajmy z niej! Pamiętajmy także o wysuszeniu wszystkich elementów. Z kolei wodę do parzenia kawy należy codziennie wymieniać. Równie ważne jest regularne czyszczenie systemu spieniającego mleko! Jeśli nie korzystamy z niego na co dzień, wystarczy wyczyścić go po każdym użyciu.

Kolejnym elementem pozwalającym na przedłużenie życia ekspresu jest stosowanie przefiltrowanej wody do robienia kawy. Takie rozwiązanie zmniejsza ilość osadzającego się kamienia we wnętrzu ekspresu. Dodatkowo średnio co miesiąc należy odkamienić i odtłuścić ekspres za pomocą specjalnych środków, czyli odkamieniacza i tabletek czyszczących.  Masz to opisane w instrukcji obsługi ekspresu! I koniecznie raz na 1,5 roku, 2 lata należy przeprowadzić pełną konserwację automatycznego ekspresu do kawy!

Nie wiesz jak? Nie martw się! W Astrade przeprowadzamy profesjonalną konserwację, co obejmuje odkamienianie i odtłuszczanie ekspresu do kawy, czyszczenie zaparzacza, wymianę jego uszczelek oraz smarowanie windy modułu!